KONST / Litografier / Färglitografi 13603002
nr 1360 3002
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 34/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 november 2020
kl 19:36:45
16/11 17:09:48
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt